Unutmayın, kalçalarınızı şekle sokma istiyorsanız ne yediğinize çok dikkat etmelisiniz. Hep hayal ettiğiniz “kusursuz” kalçalara ulaşmanıza yardımcı olacak bir kaç ipucunu sizler için paylaşıyoruz:

Temel ipuçları

Kalçanızı egzersiz yapmadan olduğundan daha büyük hale getiremezsiniz. Hedefinize ulaşmak için şu 2 aşamayı gerçekleştirmeniz gerekmektedir:

  • Kalça güçlendirici egzersiz
  • Egzersiz sonrası beslenme

Egzersiz sonrası kalçalarınız toparlama döngüsüne başlar. Bu aşamada kalçalarınızın büyümesini sağlayacak besinler tüketmelisiniz. Proteini ve karbonhidratları aşırı tüketmemelisiniz. Günde 3 ila 5 parça meyve yemelisiniz.

İşte kalçalarınızı büyültmeye yarayan gıdalar ve yuvarlak bir biçim verecek egzersizler:

Proteinler

Halihazırda bir egzersiz rutininiz varsa, egzersiz sonrasında protein karışımları içmenizi öneririz. Yumurta, hindi, tavuk, bakliyatlar, süzme peynir, yağsız kırmızı et ve balık (kızarmamış) doğal protein kaynaklarındandır.

Karbonhidratlar

Beyaz ekmek ve makarna yerine kepekli veya tahıllı alternatiflerini tüketin. İyi bir kas yapısı için yulaf, tahıl gevreği, kahverengi pirinç, tatlı patates ve kuskus tüketmelisiniz.

Yağlar

Kötü üretilmiş yağların aksine, sağlıklı yağlar size önemli bir avantajı sağlar. Ayrıca vücudunuzu şekillendirmenize ve hatta kilo vermenize yardımcı olurlar. Sağlıklı yağlara en iyi örnekler balık yağı, sızma zeytinyağı, badem, ceviz ve fıstık ezmesidir.

Sebzeler

Brokoli, ıspanak, lahana gibi yeşil sebzeler antioksidan açısından zengin sebzelerdir. Bu sebzelerden istediğiniz kadar yiyebilirsiniz 🙂

Egzersizler

Egzersiz olmadan sonuç olamayacağınızı veya kilo veremeyeceğinizi unutmayın. Egzersiz rutininiz çömelme, köprü ve hamle gibi egzersizleri içermelidir.

Hamle: Ayaklarınızı kalça genişliğinde düz durun. Öncelikle dev bir adım atın ve yavaşça vücudunuzu aşağı indirin, her iki dizini de bükün. Sırtınızı ve üst vücudunuzu düz tutmayı ve dizlerini 90 dereceden fazla eğmemeyi unutmayın. Daha sonra diğer bacak ile tekrarlayın.


Köprü: Sırt üstü yerde yatın. Kollarınızı yanınıza koyun ve dizlerinizi bükün. Ayaklarınız omuz genişliğinde olmalıdır. Topuklarınızdan kuvvet alarak kalçalarınızı yerden kaldırın ve sırtınızı düz tutun. Bu pozisyonda kısa bir süre nefes tutun. Nefes alıp yavaş yavaş başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün.

Kaynaklar:  trulybooty – mipielsana

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here